pamestoixima
ΣΟΥΠΕΡ ΔΩΡΟ* ΣΤΟ PS REWARDS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Nations League: Ολλανδία - Αγγλία, η ανάλυση του αγώνα

Δεύτερος ημιτελικός για το Nations League, Ολλανδία - Αγγλία, με την τελική φάση (ημιτελικά, μικρός και μεγάλος τελικός) να διεξάγεται στην Πορτογαλία. Οποια ομάδα επικρατήσει θα συναντήσει την Πορτογαλία στον τελικό

Νοκ άουτ παιχνίδι. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και εφόσον χρειαστεί πέναλτι. Ο τελικός στον οποίο έχει ήδη προκριθεί η Πορτογαλία είναι προγραμματισμένος για την Κυριακή. Ο νικητής κερδίζει χρηματικό έπαθλο 7,5 εκ. ευρώ. Ο φιναλίστ παίρνει χρηματικό έπαθλο 6,5 εκ., ενώ ο τρίτος και ο τέταρτος θα λάβουν 5,5 και 4,5 εκ. ευρώ αντίστοιχα.

* Η αναμέτρηση διεξάγεται στην πόλη Γκιμαράες της Πορτογαλίας.

* Οι δύο ομάδες έχουν συναντηθεί πέντε φορές συνολικά από το 2006. Δύο νίκες μετρά η Ολλανδία, ισάριθμες οι ισοπαλίες, ενώ μία φορά κέρδισε η Αγγλία.

* Σε κανένα από τα πέντε παιχνίδια το αποτέλεσμα του ημιχρόνου δεν ήταν και τελικό.

* G/G τέσσερα από τα πέντε. Μοναδικό ματς που δεν σκόραραν αμφότερες ήταν το πιο πρόσφατο, στις 23/3/2018 όταν η Αγγλία επικράτησε 1-0 με γκολ του Λίνγκαρντ στο 59’.

* Είκοσι μία συνολικά οι μεταξύ τους συναντήσεις, από έξι νίκες για κάθε ομάδα και εννέα ισοπαλίες.

* Over 3,5 τα τρία τελευταία ματς της Ολλανδίας, πέντε σερί Over μετρά η Αγγλία.

Η συνέχεια του ρεπορτάζ, της ανάλυσης του Ολλανδία - Αγγλία και η στοιχηματική πρόταση, εδώ...