pamestoixima
ΣΟΥΠΕΡ ΔΩΡΟ* ΣΤΟ PS REWARDS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Ολλανδία - Αγγλία 3-1: Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ (vid)

Η Ολλανδία έκανε την ανατροπή στην παράταση, κέρδισε με 3-1 την Αγγλία και θα αντιμετωπίσει την Πορτογαλία στον τελικό του Nations League. Η Αγγλία προηγήθηκε με πέναλτι του Ράσφοντ στο 32', αυτός ήταν ο άνθρωπος που το κέρδισε σε μαρκάρισμα του Ντε Λιχτ, έπειτα από το λάθος του Ολλανδού στόπερ σε κοντρόλ του σε μεγάλη περιοχή του Σίλεσεν.

Κάπου εκεί η Ολλανδία ισορρόπησε το ματς, πήρε πρωτοβουλιές, μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε για την ισοφάριση. Αυτή ήρθε στο 73' με καρφωτή κεφαλιά του Ντε Λιχτ έπειτα από κόρνερ του Μέμφις Ντεπάι. Με το σκορ στο 1-1, οι δύο εθνικές ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Εκεί, τα «τρία λοντάρια» δεν έκαναν αισθητή την παρουσία τους στην αντίπαλη άμυνα. Αντιθέτως, τράβηξαν τα βλέμματα στη... δική του! Λάθος του Στόουνς στο 97' και την ευκαιρία στην Ολλανδία να κάνει το 2-1 με αυτογκόλ στη συνέχεια της φάσης από τον Γουόκερ. Λάθος γύρισμα στο 113' του Μπάρκλεϊ στην περιοχή του Πίκφορντ, ουσιαστικά στο κενό χώρο, με την μπάλα να καταλήγει στα πόδια του Μέμφις. Εκείνος, πάσαρε στον Πρόμες, ο οποίος σε άδειο τέρμα από το σημείο του πέναλτι έκανε το τελικό 3-1.

Νόμιμο και Ασφαλές στοίχημα στο internet. (21+)

Την Κυριακή 9 Ιουνίου, η Ολλανδία θα αντιμετωπίσει την Πορτογαλία στο μεγάλο τελικό του Nations League και η Αγγλία την Ελβετία νωρίτερα της ίδιας μέρας στον μικρό τελικό.

Ολλανδία (Ρόναλντ Κούμαν): Σίλεσεν, Ντουμφρίς, Ντε Λιχτ, Φαν Ντάικ, Μπλιντ, Βαϊνάλντουμ, Ντε Γιονγκ (114’ Στρόοτμαν), Ντε Ρουν (68' Φαν Ντε Μπέεκ), Μπεργκβάιν (91’ Πρέπερ), Μπάμπελ (68' Πρόμες), Ντεπάι

Αγγλία (Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ): Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Τσίλγουελ, Ράις (106’ Ντέλε Άλι), Ντελφ (77' Χέντερσον), Μπάρκλεϊ, Στέρλινγκ, Σάντσο (61' Λίνγκαρντ), Ράσφορντ (46' Κέιν)