pamestoixima
ΣΟΥΠΕΡ ΔΩΡΟ* ΣΤΟ PS REWARDS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Το παλεύει ο ΠΑΟΚ, με το ένα πόδι ο Ολυμπιακός στους ομίλους Europa

O ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τη Ριέκα στις 21:00 στην Κροατία. 1-1 το πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-1 και στη συνέχεια να έχει την καθολική πρωτοβουλία κινήσεων μέχρι το τέλος. Ισοφάρισε στην τελευταία φάση με αυτογκόλ.

Η Ριέκα δεν μας έδειξε μεγάλη ομάδα όμως, δυσκόλεψε τον «Δικέφαλο του Βορρά» αφήνοντας τις πιθανότητες πρόκρισης, μοιρασμένες. Για το πρωτάθλημα η Ριέκα, νίκησε με ανατροπή 2-1 τη Σίμπενικ, εντός. Για τον ΠΑΟΚ θα μείνουν εκτός Ολιβέιρα και Ροντρίγκο (δεξι μπακ). Δεν μας έδειξε ότι «την έχει» εύκολα ο ΠΑΟΚ τη Ριέκα. Πρέπει να σοβαρευτεί περισσότερο για να πάρει τη νίκη-πρόκριση. Θα πάμε με το εύρος 2-3 γκολ που μας πλήρωσε και στο α' ματς.

Στο α' παιχνίδι η Ουνιόν Βερολίνου νίκησε 4-0 την Κουόπιο. Λογικά η Ουνιόν θα παρουσιαστεί με αλλαγές, τώρα στο Βερολίνο. Η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δυο ομάδων είναι εμφανής. Για μία ακόμη φορά αναμένουμε επιθετικό μονόλογο της γερμανικής ομάδας. Στο ματς στην Φινλανδία νικούσε 0-3 από το ημίχρονο. Ρίχνουμε και απόψε, λοιπόν ένα ποντάρισμα στο ημίχρονο over 1,5 γκολ που πληρώνει καλά. Άλλωστε και η Κουόπιο δεν πρόκειται να μείνει στην άμυνά της.

Ο Ολυμπιακός, στη ρεβάνς του 3-0 του Καραϊσκάκης κόντρα στη Σλοβαν, ζητά να επιβεβαιώσει το τίτλο του φαβορί. Στα ημίχρονα κόντρα στη Νέφτσι Μπακού καθώς και απέναντι στη βουλγάρικη Λουντογκόρετς κέρδιζε 1-0. Δεν περιμένω να επαναπαυθεί στο σκορ του πρώτου αγώνα και πιστεύω ότι μπορεί να πάρει και δεύτερη νίκη την οποία αναμένω από το α' μέρος του ματς, κιόλας! Οι Σλοβάκοι δεν έδειξαν ότι μπορούν να ελπίζουν σε κάτι, στο ζευγάρωμά τους με τους Πειραιώτες. Διπλό στη λήξη του ημιχρόνου.