pamestoixima
ΣΟΥΠΕΡ ΤΡΙΠΛΟ ΔΩΡΟ* ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Τελικός Nations League: Πορτογαλία - Ολλανδία, η ανάλυση του αγώνα

Τελικός Nations League στο γήπεδο «Ντραγκάο» του Πόρτο, με την Πορτογαλία να αντιμετωπίζει την Ολλανδία. Σε περίπτωση ισοπαλίας στα 90 λεπτά ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Ο νικητής της διοργάνωσης, εκτός από τον τίτλο, εξασφαλίζει χρηματικό έπαθλο 7,5 εκ. ευρώ, ενώ ο φιναλίστ θα πάρει χρηματικό έπαθλο 6,5 εκ.

* 7-4-2 υπέρ της Πορτογαλίας η συνολική παράδοση των δύο ομάδων.

* Τα τελευταία 15 χρόνια έχουν συναντηθεί 5 φορές. Η Πορτογαλία επικράτησε 2-1 των «οράνιε» στον ημιτελικό του Euro 2004 και με το ίδιο σκορ στο πλαίσιο των ομίλων του Euro 2012, ενώ κέρδισε 1-0 στην φάση των «16» του Μουντιάλ του 2006. Ισόπαλο το μεταξύ τους φιλικό το καλοκαίρι του 2013 (1-1), νίκη για την Ολλανδία στην πιο πρόσφατη συνάντησή τους, ξανά σε φιλικό, στις 26/3/2018 (3-0).

Η συνέχεια της ανάλυσης του Πορτογαλία - Ολλανδία και η στοιχηματική πρόταση, εδώ...