pamestoixima
ΣΟΥΠΕΡ ΔΩΡΟ* ΣΤΟ PS REWARDS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Σεβίλλη - Ρόμα στοίχημα: Τελικός των ρεκόρ στην Βουδαπέστη

Για τον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ, αναμετρώνται η Σεβίλλη με τη Ρόμα στην «Πούσκας Αρένα» της Βουδαπέστης (22:00).

ΣΕΒΙΛΛΗ - ΡΟΜΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

Στον περασμένο γύρο, η Σεβίλλη απέκλεισε τη Γιουβέντους. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Βλάχοβιτς στο 65’ κατάφερε σύντομα να ισοφαρίσει σε 1-1 με γκολ του Σούσο στο 71’ πηγαίνοντας το ματς στην παράταση (1-1). Έβαλε το 2-1 στην παράταση (95’) με τον Έρικ Λαμέλα και άντεξε μένοντας με 10 παίκτες προς το τέλος του αγώνα (από το 115’ και μετά). Στην Ισπανία βρίσκεται στην 11η θέση. Ελπίδα εξόδου Ευρώπης ο τελικός καθώς από το πρωτάθλημα δύσκολα (υψηλό ταβάνι η 7η θέση υπό πολλές προϋποθέσεις). Στο πρωτάθλημα ηττήθηκε με 2-1 από την Ρεάλ Μαδρίτης κάνοντας συντήρηση δυνάμεων. Στόχος η έβδομη κατάκτηση του Γιουρόπα στον σύλλογο. Κατέχει το απίστευτο ρεκόρ έξι κατακτήσεων Γιουρόπα Λιγκ (!) σε ισάριθμους τελικούς. Τιμωρημένος είναι ο σημαντικός μέσος Ακούνια που δέχθηκε την κόκκινη κόντρα στην Γιουβέντους. Εκτός λίστας οι Γκέιμ, Κορόνα. Με 4-2-3-1 θα αγωνιστεί η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μετιλίμπαρ. Πιθανή ενδεκάδα: Μπόνο, Νάβας, Μπαντέ, Γκούντελ, Τέλες, Φερνάντο, Ράκιτιτς, Οκάμπος, Μπράιαν Χιλ, Τόρες, Εν-Νεσίρι.

💣ΒΟΜΒΑ! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ*!🎁

Η Ρόμα, με τη γνωστή «συνταγή» Μουρίνιο απέκλεισε τη Λεβερκούζεν. Νίκη με 1-0 στην έδρα της και στον δεύτερο αγώνα, το γκολ του πρώτου ματς ήταν αρκετό. Υπερασπίστηκε την εστία της, αμύνθηκε και έβγαινε μπροστά όταν αυτό ήταν εφικτό σε αντεπίθεση. Στο πρωτάθλημά της γνώρισε την ήττα από τη Φιορεντίνα με 2-1 και μάλιστα με εις βάρος της ανατροπή. Έρχεται από την κατάκτηση του Κόνφερενς πέρυσι και το «γερό χαρτί» της ομάδας είναι ο Πορτογάλος τεχνικός Ζοσέ Μουρίνιο. Στο πρωτάθλημα είναι στην 6η θέση και δεν προλαβαίνει την τετράδα. Με σχετικά μικρό βάθος ρόστερ ο πολυνίκης προπονητής κλήθηκε να κάνει σωστή διαχείριση παικτών. Τραυματίες οι μπακ Κάρσντροπ και Κούμπουλα. Λογικά προλαβαίνουν οι Ντιμπάλα και Σπινατσόλα. Με 3-4-2-1 η Ρόμα. Πιθανή ενδεκάδα: Ρουί Πατρίσιο, Μαντσίνι, Ιμπάνιεζ, Σμόλινγκ, Κριστάντε, Μάτιτς, Τσέλικ, Ελ Σαράουι, Πελεγκρίνι, Βαϊνάλντουμ, Έϊμπραχαμ.

Δύσκολα θα δούμε έναν τελικό θεαματικό με πολλά γκολ. Λίγο η διστακτικότητα του τελικού, λίγο η τακτική του «special one», που κυνηγά τον έκτο του ευρωπαϊκό τίτλο σε ισάριθμους τελικούς, δείχνουν ικανά να πάνε το ματς στα λίγα γκολ. Πέντε σερί «Χ» ημίχρονο μετρά η Ρόμα και μάλιστα όλα χωρίς τέρματα (0-0) στο Γιουρόπα Λιγκ. Πολύ ισορροπημένο αναμένεται το ματς που ίσως να οδηγηθεί και σε παράταση ή και πέναλτι. Ο νικητής θα παίξει στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Πολύ ελαφρύ φαβορί η Σεβίλλη. Επιλέγω από τον Stoiximan την ισοπαλία στην ανάπαυλα στο 1.87.

🔥ΝΕΟ! ΤΟ BETCOSMOS ΚΑΙ ΣΤΟ TELEGRAM ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ LIVE BETTING!🎯 KΛΙΚ ΕΔΩ!