pamestoixima
ΣΟΥΠΕΡ ΤΡΙΠΛΟ ΔΩΡΟ* ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Τώρα είναι η ώρα της Μπαρτσελόνα

Στις 20:00 η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υποδέχεται τη Φενέρμπαχτσε στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς για τα προημιτελικά. Πριν δύο ημέρες οι Ρώσοι επικράτησαν 92-76, χάρη στο εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο εκεί όπου το επιμέρους σκορ ήταν 28-10!

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη κυριάρχησε σε όλους τους τομείς της στατιστικής απέναντι στην αποδεκατισμένη λόγω απουσιών Φενέρ, για την οποία τα πάντα περνούσαν από τα χέρια του Νάντο Ντε Κολό (27 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ). Δεν έχουν αλλάξει πολλά από το βράδυ της Τετάρτης, καθώς τα προβλήματα των Τούρκων παραμένουν (Βέσελι, Ουλανόβας, Έντι, Πιέρ, Ντίξον και ο κόουτς Κοκόσκοφ), Από την άλλη, για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας επέστρεψε ο Χάκετ (20 πόντους).

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη. Η Φενέρ μπορεί να το πάλεψε προχθές για παραπάνω από 32 λεπτά, ωστόσο απόψε περιμένω να είναι πιο εύκολα για τους γηπεδούχους. Υποψιασμένοι οι Ρώσοι, ψυχικά και σωματικά... άδειοι οι φιλοξενούμενοι από την υπερπροσπάθεια του προηγούμενου αγώνα, επιλογή ο άσος με χάντικαπ (-11.5).

Στις 22:00, Μπαρτσελόνα και Ζενίτ τίθενται αντιμέτωπες στο “Παλάου Μπλαουγκράνα” για το δεύτερο αγώνα της σειράς. Στο πρώτο ματς οι Ρώσοι έκαναν τεράστια έκπληξη παίρνοντας τη νίκη 74-76. Οι Ρώσοι πήγαν το παιχνίδι στο δικό τους ρυθμό, κλείνοντας πολύ καλά τα επιθετικά ατού των Καταλανών.

Η πρόκριση είναι στα χέρια της Μπάρτσα, αφού μια ήττα δεν μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες της σειράς, καθώς οι Ισπανοί είναι με διαφορά όχι μόνο το καλύτερο σύνολο του ζευγαριού αλλά όλης της Ευρωλίγκας. Περιμένω να βγάλουν αντίδραση και να κάνουν το 1-1 και μάλιστα με εμφατικό τρόπο. Οπως η Φενέρ που ανέφερα πριν, έτσι και η Ζενίτ θεωρώ πως άδειασε από δυνάμεις μετά τον θρίαμβο του πρώτου ματς. Συν ότι καλέιται να διαχειριστεί την απουσία του Πονίτκα και Γκουντάιτις.