ΣΟΥΠΕΡ ΔΩΡΟ* ΣΤΟ PS REWARDS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Άρης: Γλίτωσε από μπελάδες!

aris

Το μεγάλο βήμα έγινε για τον Άρη, που βρίσκεται όλο και πιο κοντά στην πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου επικράτησε με σκορ 0-1 επί του Παναιτωλικού, με τον Βέλεθ να κρίνει το παιχνίδι.

Η Σοφιάνα σε γεμίζει δώρα* στο SLOT.gr

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους Αγρινιώτες, που έχαναν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Όμως ο Χούλιαν Κουέστα ήταν εκεί για να κρατήσει ανέπαφη την εστία του μέχρι το φινάλε.

Στο δεύτερο μέρος ο Άρης ισορρόπησε το ματς, άρχισε να απειλεί την εστία του Λούκας Τσάβες, με αποτέλεσμα να πετύχει το τέρμα που έκρινε τον αγώνα στο 64ο λεπτό. Ο Μανού Γκαρσία έκανε τη σέντρα και ο Βέλεθ σκόραρε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Έπειτα πάλι ο Κουέστα αλλά και η άμυνα του λειτούργησαν άψογα και κράτησαν το σκορ που τους δίνει προβάδισμα για να βρεθούν στον μεγάλο τους στόχο. Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στις 6 Μαρτίου.