pamestoixima
ΣΟΥΠΕΡ ΔΩΡΟ* ΣΤΟ PS REWARDS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ!
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Γαλλία - Ελλάδα στοίχημα: Η Παρασκευή δείχνει... Over

Ωραία τα ταμεία, αλλά όταν συνδυάζονται και από νίκη της Εθνικής μας Ομάδας τα πράγματα γίνονται ακόμα καλύτερα. Ποιος να μας το έλεγε όμως ότι σε ματς της Ελλάδας θα είχαμε οκτώ κόρνερ στα πρώτα πέντε λεπτά;

Έτσι, το Over 9,5 πέρασε από το 38ο λεπτό με την απόδοση 1.95 από τη Stoiximan να μοιάζει μέχρι και σαν «κλοπή» από τις στοιχηματικές εταιρείες που φάνηκε να μην διαβάζουν καλά την αναμέτρηση της Παρασκευής.

Στο πρώτο επίσημο ματς της Εθνικής στην OPAP Arena, στο πλαίσιο του Β’ ομίλου της προκριματικής φάσης για το Euro 2024, η Ελλάδα «καθάρισε» με 2-1 την Ιρλανδία σε ένα must-win παιχνίδι για τη μάχη της πρόκρισης στα τελικά!

Ο Τάσος Μπακασέτας άνοιξε το σκορ στο 15′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 27′ ο Νέιθαν Κόλινς έφερε το ματς στα ίσα, όμως η Εθνική που ήταν καλύτερη στο παιχνίδι πήρε αυτό που της άξιζε με τον Γιώργο Μασούρα στο 49′ με υπέροχο γκολ μετά από μαγική ασίστ του αρχηγού του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος και ηγέτη της Τραμπζονσπόρ.

ΓΑΛΛΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

Η Γαλλία νίκησε σε ρυθμό προπόνησης με 3-0 το Γιβραλτάρ στο Φάρο, στην Πορτογαλία, για την 3η αγωνιστική στον 2ο όμιλο παραμένοντας στην κορυφή με 9 βαθμούς, πριν υποδεχτεί την ομάδα του Πογέτ τη Δευτέρα στο Παρίσι.

Ο κορυφαίος σκόρερ όλων των εποχών για τους «μπλε», Ολιβιέ Ζιρού, άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Κιλιάν Εμπαπέ, με τον σούπερ σταρ της Παρί να «γράφει» το 2-0 στο 45+3' με εκτέλεση πέναλτι και να «υποχρεώνει» στο 78' τον Μουχλί να πετύχει αυτογκόλ.

Όσον αφορά το αποψινό ματς, πρόκειται για δύο ομάδες που εσχάτως αρέσκονται να σημειώνουν πολλά κόρνερ. Και αν για τη Γαλλία το γνωρίζαμε, η εικόνα της Εθνικής μας να πιέζει, να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες παίζοντας συχνά από τα άκρα είναι κάτι που δεν είχαμε συνηθίσει τα προηγούμενα χρόνια αλλά μας αρέσει.

💣ΒΟΜΒΑ! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ*!🎁

Οι μέσοι όροι τους πάντως δεν έχουν σημαντικές διαφορές, καθώς οι «τρικολόρ» του Ντιντιέ Ντεσάμπ είναι στα 5.65 και η «γαλανόλευκη» του Γκουστάβο Πογέτ στα 5.4. Οπότε, με δεδομένο πως η Εθνική μας θα έχει λιγότερα (είναι δεδομένο πως θα δώσει την μπάλα στους γηπεδούχους), αλλά η Γαλλία θα επιτίθεται κατά κύματα, το Over 8.5 κόρνερ σε απόδοση 1.85 από τη Stoiximan μας κάνει.

🔥ΝΕΟ! ΤΟ BETCOSMOS ΚΑΙ ΣΤΟ TELEGRAM ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ LIVE BETTING!🎯 KΛΙΚ ΕΔΩ!