fonbet
ΔΩΡΟ* ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! PROMO CODE: BEE120
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Μάχη στην Πάτρα με στόχο την τετράδα

Ενα εισιτήριο απέμεινε για να συμπληρωθεί το παζλ των ημιτελικών για τα πλέι οφς της Stoiximan Basket League. Απόψε, Προμηθέας και Περιστέρι τίθενται αντιμέτωποι στην Πάτρα στον τρίτο ματς της σειράς (1-1).

Στα δύο προηγούμενα παιχνίδια είδαμε μεγάλες μάχες και ισάριθμα μπρέικ. Στο πρώτο, το Περιστέρι έφυγε με το διπλό (66-83), ενώ στο δεύτερο ματς την περασμένη Παρασκευή η ομάδα του Μάκη Γιατρά επικράτησε 90-79 στο Περιστέρι, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά μέχρι και τα μέσα της τέταρτης περιόδου, εκεί όπου με την εξαιρετική εμφάνιση του Αγραβάνη και τα πολλά επιθετικά ριμπάουντ βρήκαν δεύτερες ευκαιρίες και πέτυχαν κρίσιμα καλάθια.

Και σήμερα όμως δεν περιμένω διαφορετικό σκηνικό. Ένα ματς κλειστό, με πολύ πάθος και ένταση που θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Οι Πατρινοί σίγουρα διαθέτουν καλύτερο ρόστερ, με προσωπικότητες και βάθος στον πάγκο, ωστόσο το Περιστέρι έδειξε άκρως ανταγωνιστικό και ικανό να παίξει σε υψηλούς ρυθμούς.

Εστω και οριακά, βλέπω νίκη και πρόκριση του Προμηθέα με το χάντικαπ των 4.5 πόντων να με καλύπτει. Από ειδικά, περιμένω τον Τέραν Πέτεγουεϊ να ηγείται επιθετικά του Περιστερίου και να πετυχαίνει τουλάχιστον δύο τρίποντα, καθώς είναι παίκτες που δοκιμάζει το χέρι του συχνά πίσω από τα 6.75 μ. (1/4 στο πρώτο ματς, 3/9 στο δεύτερο). Τέλος, αξίζει και το ποντάρισμα στο Over 6.5 ασίστ του Τζέριαν Γκραντ, ο οποίος στο προηγούμενο ματς μοίρασε 11 τελικές πάσες, ενώ κάτι ανάλογο περιμένουμε και σήμερα αφού είναι εκείνος που έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο στη δημιουργία των Πατρινών.