ΔΩΡΟ* ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! PROMO CODE: BEE120
ΠΑΙΞΕ ΝΟΜΙΜΑ

Προγνωστικά στοιχήματος: Στο… κεφάλι η Γιούβε

Σπουδαίες μάχες περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα του ποδοσφαίρου, με επιλογές για όλα τα γούστα.

Πρώτη στάση ο άσος της Γιουβέντους κόντρα στη Νάπολι. Θα αποτελέσει το βασικό μου σημείο για σήμερα. Με το δεξί μπήκαν οι δύο ομάδες στη σεζόν, αλλά σε εντελώς διαφορετικά ματς. Επαγγελματικό διπλό για τον Ρονάλντο και την παρέα του κόντρα στην Πάρμα. Ροντέο από τα λίγα αυτό της Νάπολι μέσα στο σπίτι της Φιορεντίνα. Βέβαια κέρδισε με 4-3, αλλά είχε την στήριξη της διαιτησίας και επίσης φανέρωσε πολλές αμυντικές αδυναμίες. Η Γιούβε κόντρα στην ομάδα με παίζουν επιθετικά σπανίως αντιμετωπίζει πρόβλημα. Παράλληλα θα έχει και την ώθηση του κόσμο στο πρώτο ματς εντός για φέτος, με τον ενθουσιασμό να είναι μεγάλος για τις ουσιαστικές προσθήκες που έγιναν.

Στην Μπουνστεσλίγκα θα επιλέξω το over 3,5 στο Λεβερκούζεν – Χοφενχάιμ. Οι γηπεδούχοι έχουν μπει πολύ δυνατά στη σεζόν, παραμένουν με το απόλυτο και σκοράρουν κατά βούληση. Οι φιλοξενούμενοι διαθέτουν πολύ γρήγορη μεσοεπιθετική γραμμή, αλλά αδυνατούν να κρατήσουν απαραβίαστη την εστία τους. Στον κατήφορο της Μπάι Αρένα μόνο με ροντέο μπορούν να απαντήσουν στις πολλές φάσεις που βγάζουν οι γηπεδούχοι.

Στα δικά μας λημέρια ο Παναθηναϊκός μετά το 1-1 στη Λαμία έχει την ευκαιρία να πετύχει το πρώτο του τρίποντο. Αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ που ήταν άκρως ανταγωνιστικός στο Βικελίδης και απέδρασε με την ισοπαλία. Βέβαια στο πρώτο ημίχρονο γλύτωσε κάποιο γκολ από θαύμα, ενώ στην επανάληψη ο Αρης έχασε πέναλτι. Τέτοια ματς οι «πράσινοι» τα καθαρίζουν παραδοσιακά εύκολα στο σπίτι τους. Παράλληλα τους περιμένω πολύ δυνατούς τουλάχιστον στο ξεκίνημα της σεζόν που οι πιτσιρικάδες έχουν γεμάτες τις μπαταρίες. Θα συνδυάσω τον άσο με το no goal θεωρώντας πως οι Κρητικοί θα περιοριστούν σε παθητικό ρόλο.